Granit - 60 zdjęć

Wielu Klientów decyduje się na ułożenie kostki granitowej. Decydując się na taki wybór należy uwzględnić wady i zalety takiej decyzji:

ZALETY:

  1. Wieczna trwałość kostki granitowej – nawet po wielu latach jej struktura się nie zmieni.
  2. Prestiż – kostka granitowa jest dużo droższa od betonowej.
  3. Ekologia – jest to produkt dla amatorów produktów naturalnych, nieprzetworzonych i idealnie komponujących się z przyrodą, lasem, naturą.

WADY:

  1. Kostki granitowe są nieregularne więc trudno się je zimą odśnieża. Łopata podczas odśnieżania zaczepia o nierówne krawędzie.
  2. Szczeliny między kostkami są dość duże i nieregularne, chodzenie po takiej powierzchni w szpilkach może być niekomfortowe. Podobnie jeżdżenie przez dzieci na rolkach rowerkach, w chodziku.
  3. Zamawiając granit nigdy do końca nie można przewidzieć jego koloru i faktury. Są to złoża naturalne i tak naprawdę każda dostawa jest inna. Dlatego jeśli podejmujemy się układania granitu to przy zakupie kostki granitowej kładziemy nacisk, żeby Klient zobaczył produkt przed zakupem.

Prezentujemy przykładowe zdjęcia z realizacji wykonywanych przez naszą firmę.

UWAGA – nasza firma w większości realizacji układa granit kupiony osobiście przez Klienta. Wielkość i równość granitu decyduje o efekcie końcowym wykonania. Dlatego każda z prezentowanych posesji jest inna, różni się wielkością szczelin, wzorami, sposobem ułożenia. Czasem Klient narzuca własny pomysł ułożenia. Jeden chce mieć regularne wzory, inny naturalną powierzchnię z dużymi szczelinami zarośniętymi mchem… Jedni lubią drobne kostki, inni duże luźno i nieregularnie położone kamienie.